%100 Doğal Yöntem Beyaz Halı Nasıl Silinir?

halı yıkama fabrikası,halı temizleme,halı temizliği,en iyi halı yıkama,halı yıkama istanbul,halı yıkama fiyat,saray halı yıkama,halı yıkama,hali yikama,hali yıkama,halı yıkama fiyatları,halı yikama,dört mevsim halı yıkama,en yakın halı yıkama,ucuz halı yıkama,halı silme,bahar halı yıkama,buharlı halı yıkama,çekmeköy halı yıkama,en ucuz halı yıkama,halı yıkama yerleri,kuru temizleme halı yıkama,titiz halı yıkama,anadolu halı yıkama,halı yıkama şirketleri,battaniye yıkama,

Beyaz halı nasıl silinir? Evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler.

Beyaz halı nasıl silinir? makalemizde bakımı oldukça zor olan ve çok kolay kir tutan beyaz halılarınızı evde nasıl temizleyeceğinizi anlattık. Beyaz halının evdeki rutin bakımı süpürme ile balşamalıdır. Bu işlem, kaba toz zerreciklerinin halı dibine yerleşmesini önleyecektir. Süpürme işlemine başlamadan önce isterseniz kuru bir solüsyon hazırlayabilirsiniz.

Temizleyeceğiniz halının boyutuna göre örneğin:

  • Bir çorba kasesine 4 kaşık mısır nişastası
  • 4 kaşık karbonat
  • 1-1,5 kaşık nane

İyice karıştırıp kuru bir solüsyon elde edebilirsiniz. Bu solüsyondaki bileşenler özellikleri sayesinde muazzam bir bakım yapmanızı sağlar.

Mısır nişastası mikro ince yapısı ile kumaşın en derin noktalarına ulaşır ve yanında karbonatıda taşır. Bu sayede derine işleyen zararlı zerrecikleri yüzeye taşımada en etkili bileşeni oluştururlar.

Kuru nane ise hem evinizde çok güzel bir koku verir. Hem de kimyasal yapısı bütün bakterileri öldürür. Bu sayede %100 doğal bir kuru temizleme işlemi gerçekleştirilmiş olur. Uygulamayı yaptıktan sonra birkaç dakika bekleyin ve elektrik süpürgesi ile beyaz halınızı iyice süpürün. Süpürme işlemi esnasında halınızda süpürge izleri kalmaması için, süpürme işlemini tek yönde yapın.

Halınız saçaklı bir halı ise, süpürürken bu bölgelere çok nazik davranın. Saçaklar çok çabuk deforme olabilir ve istenmeyen durumlarla kaşılaşabilirsiniz.

2. Aşama Beyaz Halı Temizliği

Dünya’nın en eski temizleyici deterjanlarından biri olan Arap Sabunu aslında hala Dünya’nın en iyi deterjanı diyebiliriz. Kimyasal yapısı, kokusu ve lekelere karşı üstün etisi ile eskiden evlerimizin vazgeçilmeziydi. Ama hala birçok ev hanımı doğal ve etkili olması sebebi ile arap sabunu kullanıyor. Bizde beyaz halı nasıl silinir sorusuna yanıt olarak en etkili uygulamalarımızdan biri olan bu sabunu nasıl uygulayacağınızı şimdi anlatıyoruz. Hazır mısınız?

Arap sabunu beyaz halı temizliğinde çok başarılıdır. Halınızın kumaşını ilk günkü gibi parlatır. Renkleri capcanlı yapar ve çok iyi köpürerek lekeleri bertaraf eder. Küçük bir leğene halınıza yeteceğini düşündüğünüz miktarda sıcak su ekleyin ve içine yine göz kararı arap sabunu ekleyin ve yumuşak bir beyaz bez yardımı ile halınızın heryerini silin. Saçaklara dikkat edin.

3. Aşama Beyaz halı Temizliği


Çağlar boyu süregelen Dünya’nın en doğal ve etkili arındırıcı ve durulayıcı özelliğine sahip ürünü sirkedir. Basit bir sirke solüsyonu ile daha önce arap sabunu ile sildiğiniz beyaz halınızı durulayabilirsiniz.

  • 1 Litre suya, 1 su bardağı sirke ölçüsü ile, halınıza yetecek kadar bir karışım hazırlayın ve uygulayın.
  • Kesinlikle çamaşır suyu, ağartıcı, aseton, kolonya, limon gibi asit içeren sert kimyasallar kullanmayın.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sohbet Başlat
1
Hemen Bizimle İletişim Geçin!
Merhaba Değerli Müşterimiz. Nasıl Yardımcı Olabılırız?